مذاکره بانک مرکزي با وزارت ارتباطات
يکشنبه 16 ارديبهشت 1397 - 09:51:35
اقتصاد طلائي - اقتصاد طلائي معاون فناوري‌هاي نوين بانک مرکزي گفت: با وزارت ارتباطات مذاکره شده تا احراز هويت فرد براي مانده‌گيري در اپليکيشن‌هاي پرداخت موبايلي با شماره سيم کارت انجام شود .
به گزارش پايگاه خبري نقدينه، ناصر حکيمي درباره حذف و توقف قابليت مانده‌گيري در اپليکيشن‌هاي پرداخت موبايلي، گفت: قابليت مانده‌گيري در اپليکيشن‌هاي پرداخت موبايلي به عنوان يک ابزار پُرطرفدار نياز به KYC دقيق‌تري دارد .
حکيمي ادامه داد: برخي از بانک‌ها درخواست کردند تا هر فرد صرفا از حساب‌هايي که فرد مالک آن است عمليات مانده‌گيري را انجام دهد و فرد قابليت دسترسي به مانده‌گيري حساب ساير افراد را به منظور رعايت حريم خصوصي و دسترسي به مانده حساب نداشته باشد؛ بر همين اساس قرار شده تا مدل احراز هويت براي مانده گيري اپليکيشن‌هاي پرداخت در شبکه شتاب در نظر گرفته شود که هم اکنون در حال انجام است .
معاون فناوري‌هاي نوين بانک مرکزي افزود: از سوي بانک مرکزي با وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به منظور اصلاح نظام احراز هويت براي مانده‌گيري مذاکراتي شده تا سرويس مانده گيري با توجه به احراز هويت فرد بر اساس شماره تلفن سيم کارت انجام شود تا دغدغه بانک‌ها نيز برطرف شود .
به گارش ايبنا، وي تاکيد کرد: قابليت مانده گيري در اپليکيشن‌هاي پرداخت موبايلي تا يک الي دو هفته آينده دوباره بر اساس مدل جديد احراز هويت فعال مي‌شود .
-->
http://inni.ir/?code=32718
بستن   چاپ