صفحه اصلي : درباره ما : ارتباط با ما : RSS : پيوندها : خبرنامه الکترونیکی  
سه شنبه 28 خرداد 1398 - Tuesday, June 18, 2019
    فست فود بيست تيک
معاون امور اسناد هويتي سازمان ثبت احوال در گفتگو با خبر ايران:صداوسيما در نامگذاري نقش اول سريالها دقت کند
سه شنبه 4 مرداد 1390 - 8:43:44 PM
  بزرگنمايي:

معاون امور اسناد هويتي سازمان ثبت احوال در گفتگو با خبر ايران:صداوسيما در نامگذاري نقش اول سريالها دقت کند

خبر ايران-محسن کرمي نقش صداوسيما در نامگذاري فرزندان در خانواده ها را بسيار حائز اهميت دانست.
محسن کرمي معاون امور اسناد هويتي سازمان ثبت احوال در گفتگو با خبر ايران با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: پيشنهاد مي کنيم صداوسيما به اين نکته توجه کند و در اقدامات خود به تبعات اين موضوع را توجه ويژه داشته باشد.
وي در خصوص تعداد جمعيت کشور آمار کل جمعيت را حدود 69 درصد شهري و 31 درصد روستايي عنوان کرد و گفت: در سال 89 حدود 51 درصد جمعيت کشور را آقايان و 49 درصد را خانم ها تشکيل مي دهند روند رشد جمعيت کشور يک رشد صعودي است که بيش از 74 ميليون نفر جمعيت داريم ثبت ولايت، فوت، ازدواج و طلاق رشد صعودي دارند.
کرمي افزود:استان سيستان و بلوچستان بيشترين زاد و ولد را داشته است و کمترين ولادت را هم استان گيلان به ثبت رسانده است. ما تقريباً در سال، نزديک يک ميليون و چهارصد ولادت داريم.استان خراسان جنوبي بيشترين وفات را داشته است و استان کرمان کمترين وفات را به ثبت رسانده است.
وي گفت:نرخ رشد جمعيت در کشور رو به تنزل است از سال 76 که نزديک 7/1 بوده در حال حاضر به 5/1 رسيده و رشد جمعيت تنزل پيدا کرده است.حدود 4 ميليون و صدهزار نفر ايرانيان خارج از کشور داريم که يک ميليون و چهارصد هزار نفر آن ها در ايالات متحده آمريکا هستند.
معاون امور اسناد هويتي سازمان ثبت احوال در زمينه فراواني نام نيز گفت:از سال 1297 که سازمان ثبت احوال شکل گرفته است تاکنون فراواني 20 نام را داشته ايم که محمد، علي و حسين بالاترين فراواني نام در پسرها را داشته است و در دخترها هم فراواني نام فاطمه، زهرا، مريم بيشترين فراواني را داشته است اما در سال 89 بيشترين فراواني نام در پسرها نام هاي اميرعلي، ابوالفضل و اميرحسين بود و در دخترها نيز بالاترين فرواني نام هاي فاطمه، زهرا و ستايش بوده است .
وي در ادامه اظهار داشت:اين جا نکته اي را بايد يادآور شويم که نقش صداوسيما در نامگذاري فرزندان در خانواده ها خيلي مؤثر است و ما مشاهده مي کنيم با مشاهده سريال هايي که در طول سال از طريق صداوسيما پخش مي شود معمولاً نامگذاري ها فرواني آن روي اسم هنرپيشه اول روي مي آورد که بيشتر در خانم ها مؤثر است .
دکتر کرمي در پايان گفت:پيشنهاد مي کنيم صداوسيما به اين نکته توجه کند و در اقدامات خود به تبعات اين موضوع را توجه ويژه داشته باشد و از نام هايي استفاده شود که معني خوب بدهد و کشور ما کشورهاي اسلامي است و سعي شود فرهنگ ديني و ملي ما با هم مدّنظر قرار گيرد.


 نظرات شما

نام:
پست الکترونيک:
متن: *
پست بانک
بانک آينده
دهكده آبي پارس
بانک سپه
7
وب دا
atabat
بانک ملی
اخبار محرمانه
تهران سما
بيمه دي

© - inni.ir . All Rights Reserved.