صفحه اصلي : درباره ما : ارتباط با ما : RSS : پيوندها : خبرنامه الکترونیکی  
سه شنبه 28 خرداد 1398 - Tuesday, June 18, 2019
    فست فود بيست تيک
يک کارشناس مسائل بين الملل :
توافقنامه با چند پاراگراف مشروط امضاء خواهد شد/ آمريکا به دنبال عبور از بحران است
يکشنبه 2 آذر 1393 - 10:40:39 PM
  بزرگنمايي:

توافقنامه با چند پاراگراف مشروط امضاء خواهد شد/ آمريکا به دنبال عبور از بحران است


خبرايران-رژيم صهيونيستي تنها جرياني است که در پشت صحنه براي جلوگيري از هر گونه توافق با ايران تلاش مي کند.
کنعاني مقدم،کارشناس مسائل بين الملل،درباره چشم انداز مذاکرات هسته اي به خبرگزاري آريا گفت: پس از 10 دوره مذاکره فشرده و طولاني و شفاف شدن تمام خواسته ها و نگرش هاي مختلفي که اعضاي گروه 1+5 داشتند و با توجه به مشخص بودن درخواستهاي ايران در خصوص استفاده صلح آميز از فن آوري هسته اي به نظر مي رسد ادبيات مشترکي به وجود آمده که مي تواند متن توافق نهايي را به نتيجه برساند. از نظر حقوقي و فني شايد مشکلي نباشد تنها بحث سياسي موضوع باقيمانده است که برخي از خواستهاي به ناحق آمريکا مانع از توافقنامه جامع است.
وي افزود:گرچه آمريکا تحت فشار لابي صهيونيستي است به نظر مي رسد توافقنامه با چند پاراگراف مشروط که ضرب الاجلهايي را مشخص کرده باشد به امضا برسد و موضوع توافقنامه به صورت مشروط به تاييد طرفين برسد و يک ضرب الاجل 6 ماهه تا يک ساله درباره برخي از اختلاف نظرهايي که وجود دارد. درباره موضوعاتي از جمله نحوه لغو تحريمها، بحث تغيير کاربري آب سنگين اراک، بسته شدن آن و يا موضوع تعداد سانتريفيوژها مي توان گفت با چند پاراگراف مشروط و ضرب الاجلهايي که در آن مشخص خواهد شد به توافق نهايي خواهيم رسيد.
اين کارشناس خاطرنشان کرد:آمريکا در يک مذاکره نيابتي از طرف صهيونيستها و عمدتا همراه با انگليس و فرانسه حضور دارد. مانع اصلي در توافق رژيم صهيونيستي است. در سال 1352 زماني که قرارداد نيروگاه اتمي بوشهر بسته شد خانم گلدن ماير به کنگره آمريکا رفت و اعلام کرد ايران هسته اي به منزله نابودي اسرائيل است با توجه به آنکه در آن زمان شاه جز بلوک غرب و حامي صهيونيستها بود اما اين نگاه صهيونيستها هنوز تغيير نکرده است و آمريکا براي تامين امنيت رژيم صهيونيستي در تلاش است و به نظر مي رسد رژيم صهيونيستي تنها جرياني است که در پشت صحنه براي جلوگيري از هر گونه توافق با ايران تلاش مي کند.
کنعاني تصريح کرد: با توجه به تغيير ادبيات گفتماني اوباما، وندي شرمن و جان کري به نظر مي رسد آمريکا به دنبال عبور از اين بحران است و به دنبال يک راه حلي است که رژيم صهيونيستي را قانع کند که ايران به سلاح هسته اي دست پيدا نخواهد کرد.
وي در پايان گفت:غرب به اين نتيجه رسيده است که تنها راه حل حل اختلافات سياسي است و گزينه نظامي به لحاظ آنکه ابعاد نامحدودي دارد و ريسکهاي بسيار بزرگي را براي آمريکا دارد يک بلوف سياسي بيشتر نيست. جمهوري اسلامي در افکار عمومي کشورهاي مختلف نشان داده است در مذاکرات سياسي جدي است و به تعهدات خود عمل کرده است با توجه به آنکه جمهوري اسلامي تاکنون برنده مذاکرات بوده است احتمال آنکه در يک زمان طلايي تصميمي گرفته شود که عملا جمهوري اسلامي را به يک پيروزي ملي برساند وجود دارد.


 نظرات شما

نام:
پست الکترونيک:
متن: *
پست بانک
بانک آينده
دهكده آبي پارس
بانک سپه
7
وب دا
atabat
بانک ملی
اخبار محرمانه
تهران سما
بيمه دي

© - inni.ir . All Rights Reserved.