صفحه اصلي : درباره ما : ارتباط با ما : RSS : پيوندها : خبرنامه الکترونیکی  
سه شنبه 28 خرداد 1398 - Tuesday, June 18, 2019
    يادداشت
سلام و پيام ؛
ماجراي "سبد کالاي نگرفته و دل سوخته "
چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 2:53:18 PM
  بزرگنمايي:

ماجراي "سبد کالاي نگرفته و دل سوخته "

خبرايران- مردم مراقب کلاهبرداري افراد سودجو در روند اعطاي سبد کالايي دولت باشند.
به گزارش خبرايران، اين روزها حرف و حديث هاي زيادي درباره سبد کالايي رايگان دولت که به 15 ميليون سرپرست خانوار ارايه مي شود،شنيده مي شود که در اين سبد کالايي، قرار است 10 کيلوگرم برنج هندي، 4 کيلوگرم مرغ، 2 بسته 400 گرمي پنير، 2 بسته 16 عددي تخم مرغ قرار گيرد. در اين ميان افرادي هم که همواره در راستاي کلاهبرداري و سودجويي هاي خود شگردهاي خاصي را به کار مي برند شروع به انجام کارهايي شده اند که نگراني هايي را ايجاد کرده و ضرورت دقت نظر بيشتر مردم عزيز به هشدارها و رعايت احتياط احساس مي شود.

هرچند گفته شده که براي کسب اطلاع افراد از تعلق سبد،سامانه پيام کوتاه در اين مورد پيش بيني شده است که متقاضيان مي توانند با ارسال کد ملي خود به شماره پيش بيني شده از اين موضوع مطلع شوند، همچنين با مراجعه به صفحه اينترنتي پيش بيني شده در اين مورد اقدام کنند،اما عدم توجه به هشدارهاي ارائه شده از سوي مراجع ذيربط مشکل آفرين خواهد بود و خود افراد دچار دردسر خواهند شد.

براي سبد کالايي دولت نيازي به ثبت نام اينترنتي نيست
در همين راستا سرگرد سهيل خاکشور رئيس پليس فتا استان خراسان شمالي روز گذشته در مورد کلاهبرداري در قالب واگذاري سبد کالايي دولت هشدار داد و اظهار داشت: به تازگي افرادي سودجو و فرصت طلب از طريق فريب افکار عمومي و تبليغات محيطي و اينترنتي قصد کلاهبرداري از شهروندان را دارند. اين افراد با استفاده از عناوين فريبنده مانند دريافت وجه براي تحويل سبد کالا به درب منزل و قرار دادن شماره حساب و آدرس هاي جعلي اقدام به ثبت نام افراد براي دريافت سبد کالاي رايگان مي‌کنند.
رئيس پليس فتا استان خراسان شمالي به شهروندان توصيه کرده که اين سبد کالا کاملا رايگان و با برنامه ريزي قبلي بوده و نيازي به ثبت نام در هيچ سايت يا فروشگاهي نيست. دريافت هر گونه وجهي توسط هر شخص حقيقي يا حقوقي و يا واحدهاي توزيع کننده ممنوع است.
وي همچنين از شهروندان خواسته است از مراجعه به اينگونه سايتها خودداري و در صورت مواجهه به اين سايت ها موضوع را به پليس فتا اطلاع دهند.

اعلام شماره پيامک از سوي مراجع رسمي
ضمن سلام به مردم عزيز پيام اين گزارش اين است که بايد توجه داشت که مصداق  "سبد کالاي نگرفته و دل سوخته " نشويم و مراقب کلاهبرداري ها باشيم و توجه داشته باشيم  که شماره سامانه پيام کوتاه و صفحه اينترنتي پس از اعلام از سوي معاونت فناوري اطلاعات وزارت متبوع، متعاقبا از طريق ستاد به سازمان‌هاي صنعت معدن و تجارت استان ها اعلام خواهد شد.
در اين دستورالعمل مشخص شده است که سازمان‌هاي صنعت، معدن و تجارت بايد تضامين لازم را از فروشگاه‌هاي توزيع کننده سبد کالايي دريافت کنند تا اگر هر فروشگاهي وجهي را از مشتري دريافت کرد، با وي برخورد شود، چراکه اين سبد کالايي کاملا رايگان است.

بر اساس اين دستورالعمل، کالاهاي سبد اول شامل 10 کيلوگرم برنج هندي 1121 بسته بندي شده، 2 عدد مرغ (به وزن تقريبي 4 کيلوگرم)، 2 بسته پنير 400 گرمي ، 2 بطري روغن نباتي مايع 810 گرمي و يک شانه 30 عددي تخم مرغ ( با وزن حداقل 1.8 کيلوگرم) با پرينت تاريخ توليد خواهد بود.

سبد کالا به سرپرست خانوار دريافت کننده يارانه تعلق مي گيرد و در صورتيکه در يک خانواده دريافت کننده يارانه دو يا چند نفر از مشمولين دريافت سبد وجود داشته باشد به يکي از آنها سبد تعلق خواهد گرفت و بقيه حذف مي شوند مثلا سرپرست خانواده اي که کارمند است در صورتيکه همسر يا فرزندش کارمند، فرهنگي يا عضو نيروهاي مسلح يا تحت پوشش کميته امداد امام خميني (ره) يا بهزيستي باشند يک سبد دريافت خواهند کرد. اين اقدامات به استناد مصوبه دولت توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي انجام شده است.

متن کامل دستورالعمل اجرايي توزيع سبد کالايي به شرح زير است:

1- سازمان‌هاي صنعت، معدن و تجارت استان بايد با تماس با مديران استاني مباشرين توزيع روند ورود کالاهاي سبد را به استان پيگيري و در صورت لزوم براي تسريع آن اقدام نمايد.

2-سازمان هاي صنعت معدن و تجارت استان ميزان کالاي وارد شده را به صورت روزانه در قالب جدول ذيل تهيه و به مباشر توزيع و ستاد کتبا اعلام نمايند.

3- مديران ادارات صنعت معدن و تجارت در شهرستان ها بايد اقدام مشابه بند 2 را در حوزه شهرستان انجام و نتيجه را به سازمان صنعت معدن و تجارت استان مربوطه اعلام نمايد.

4- تمام شهرهاي استان بايد داراي فروشگاه عرضه کننده کالاهاي سبد باشند. در صورت عدم وجود فروشگاههاي تحت پوشش مباشرين معرفي شده در يک شهر، سازمان صنعت معدن و تجارت استان مجاز است از عرضه کنندگان معتمد خود در توزيع سبد استفاده نمايد. در اين صورت سازمان صنعت معدن و تجارت بايد فروشگاه مورد نظر را به يکي از مباشرين توزيع معرفي نمايد تا نسبت به تحويل کالا به آن اقدام شود.

تبصره1: با توجه به رايگان بودن کالا، فروشگاه معرفي شده بايد از هر جهت مورد اطمينان سازمان صنعت معدن و تجارت باشد لذا سازمان صنعت معدن و تجارت استان بايد به طريق مقتضي نسبت به اخذ ضمانت لازم از فروشگاه معتمد براي انجام تسويه حساب و عودت کالاهاي مازاد اقدام نمايد.

تبصره 2: شماره ( ترمينال يا پايانه) فروشگاه معرفي بايد به ستاد اعلام شود تا نسبت به فعال سازي آن در سامانه الکترونيکي اقدام گردد. در غير اين صورت واحد مربوطه قادر به توزيع نخواهد بود.

5- سازمان هاي صنعت، معدن و تجارت با توجه به دستورالعمل شماره 60/223167 مورخ 92.10.16 اين ستاد و نيز دستورالعمل شماره 370/92/49378 مورخ 92.10.22 سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان اقدامات لازم را براي بازرسي و نظارت بر کيفيت و کميت کالاهاي سبد به عمل آورند.

6- کالاهاي سبد اول شامل 10 کيلوگرم برنج هندي 1121 بسته بندي شده، 2 عدد مرغ ( به وزن تقريبي 4 کيلوگرم)، 2 بسته پنير 400 گرمي ، 2 بطري روغن نباتي مايع 810 گرمي و يک شانه 30 عددي تخم مرغ ( با وزن حداقل 1.8 کيلوگرم) با پرينت تاريخ توليد خواهد بود.

تبصره: کالاي تخم مرغ با توجه به شرايط هر استان و بر اساس امکانات موجود ممکن است به صورت شانه 30 عددي يا 24 عددي بسته بندي و عرضه شود و با توجه به محدوديت ظروف بسته بندي ممکن است تعداد 24 عدد تخم مرغ در ظروف يا سلولزي با ترکيب 4 بسته 6 عددي يا 2 بسته 12 عددي يا يک بسته 15 عددي + يک بسته 9 عددي باشد.

7- سبد کالاي دولت کاملا رايگان است و دريافت هر گونه وجهي تحت هر عنوان از متقاضيان ممنوع مي باشد.

8- شروع توزيع سبد بين متقاضيان و پايان آن با مجوز کتبي ستاد بسيج اقتصادي کشور مي باشد و فروشگاهها نبايد بدون مجوز ستاد کالاهاي سبد را توزيع نمايند.

9- دريافت کنندگان سبد با توجه به مصوبه دولت شامل کارمندان دولت، فرهنگيان، نيروهاي مسلح، افراد تحت پوشش کميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي مي باشند و اين ستاد و سازمان هاي صنعت معدن و تجارت استان ها هيچ نقشي در تعيين يا حذف دريافت کنندگان سبد ندارند.

10- توزيع سبد کالا با سيستم الکترونکي (کارت يارانه افراد) انجام مي گردد. وظيفه راه اندازي سيستم به عهده معاونت فناوري اطلاعات وزارت صنعت معدن و تجارت مي باشد. در صورت تغيير احتمالي روش توزيع مراتب کتبا به سازمان هاي صنعت معدن و تجارت اعلام خواهد شد.

11- سبد کالا به سرپرست خانوار دريافت کننده يارانه تعلق مي گيرد و در صورتيکه در يک خانواده دريافت کننده يارانه دو يا چند نفر از مشمولين دريافت سبد وجود داشته باشد به يکي از آنها سبد تعلق خواهد گرفت و بقيه حذف مي شوند مثلا سرپرست خانواده اي که کارمند است در صورتيکه همسر يا فرزندش کارمند، فرهنگي يا عضو نيروهاي مسلح يا تحت پوشش کميته امداد امام خميني (ره) يا بهزيستي باشند يک سبد دريافت خواهند کرد. اين اقدامات به استناد مصوبه دولت توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي انجام شده است.

12- در اين دستورالعمل منظور از خانواده همان خانواده اي است که در سازمان هدفمندي يارانه ها براي دريافت يارانه ثبت نام کرده است.

13- به منظور اطلاع افراد از تعلق سبد، سامانه پيام کوتاه در اين مورد پيش بيني شده است که متقاضيان مي توانند با ارسال کد ملي خد به شماره پيش بيني شده از اين موضوع مطلع شوند همچنين متقاضيان مي توانند با مراجعه به صفحه اينترنتي پيش بيني شده در اين مورد اقدام نمايند.

تبصره: شماره سامانه پيام کوتاه و صفحه اينترنتي پس از اعلام از سوي معاونت فناوري اطلاعات وزارت متبوع متعاقبا از طريق ستاد به سازمان هاي صنعت معدن و تجارت استان ها اعلام خواهد شد.

14- دريافت سبد فقط با کارت يارانه بانکي مي باشد و به صورت اتوماتيک کالاهاي سبد بر روي کارت سرپرست خانوار شارژ مي شود لذا نياز به هيچ گونه ثبت نام در اينترنت يا فروشگاه و ... نمي باشد.

15- سازمان هاي صنعت معدن و تجارت با اطلاعيه هاي صادره ( با توجه به نامه شماره 60/228649 مورخه 92/10/24 رايگان بودن سبد و موارد لازم ديگر را به طرق مقتضي به اطلاع مردم برسانند.

16-به منظور تسويه حساب نهايي توزيع کالا با مباشرين تامين و توزيع کالا اقلام مشمول سبد کالاي رايگان دولت، سازمان صنعت معدن و تجارت استانها بايد ضمن نظارت کامل بر مراحل توزيع فرم هاي الف، ب و ج اين دستورالعمل را به منظور تهيه مستندات اثبات تحويل و توزيع و ارائه تاييديه هاي نهايي در سطح استان تکميل نمايند.

فرم ب- صورتجلسه تاييديه (سهميه ) توزيع سبد کالاي رايگان دولت (نوبت اول)

فرم ج- جدول آمار و ارقام تامين و توزيع و گزارش عملکرد در سطح استان

بديهي است مسئوليت صحت و سقم آمار و اطلاعات و ارقام تحويلي و توزيعي مربوط به سبد کالا در سطح استانها با روساي محترم سازمان هاي صنعت معدن و تجارت مي باشد که اين امر با اخذ گزارش عملکرد به صورت دستي و يا اخذ گزارش از سامانه پيش بيني خواهد شد.

17- پاسخگويي سازمان هاي صنعت معدن و تجارت به استعلام هاي اين ستاد به منظور بررسي و رسيدگي به کليه اسناد مربوط به توزيع اقلام سبد کالاي رايگان دولت

18- ملاک تعيين و محاسبه هزينه حمل و نقل و کارمزد توزيع و ساير هزينه هاي تبعي بر اساس نرخ هاي اعلام شده از سوي سازمان حمايت توليد کنندگان و مصرف کنندگان خواهد بود که بر اساس ضوابط پرداخت مدارک و مستندات لازم و نحوه پرداخت که از سوي معاونت محترم توسعه مديريت و منابع وزارت متبوع که از طريق ذيحساب محترم ابلاغ مي گردد.

شرح وظايف مباشرين تامين:

1- مباشرين تامين براي کالاهاي سبد رايگان به شرح زير:

الف) روغن نباتي: انجمن صنايع روغن نباتي ايران از طريق شرکت تعاوني فرآوري روغن و دانه هاي روغني ايران

ب) برنج: شرکت مادر تخصصي بازرگاني دولتي ايران از طريق شرکت هاي غله و خدمات بازرگاني استانها

ج) مرغ: شرکت پشتيباني امور دام

د) تخم مرغ: اتحاديه مرکزي مرغداران ميهن

ه) پنير: انجمن صنفي صنايع فرآورده هاي لبني ايران

بر اساس ضوابط مربوطه مسئوليت تامين کالاي مورد نياز سبد را بعهده دارند. لذا لازم است کليه توليدکنندگان که متقاضي تامين کالا در اين خصوص مي باشند، درخواست هاي خد را به مباشرين مذکور ارائه و موضوع را مورد پيگيري قرار دهند.

2- مباشرين تامين موظفند بر اساس حواله هاي صادره از سوي دفتر برنامه ريزي تامين، توزيع و تنظيم بازار، نسبت به تحويل کالاي مربوطه به مباشرين توزيع بر اساس ليست فروشگاههاي استاني و شهرستاني اعلام شده توسط هر يک از آنها اقدام نمايند.

تبصره1: برنج در انبار شرکت غله و خدمات بازرگاني استان تحويل مباشر توزيع مي گردد.

تبصره 2: مرغ در محل سردخانه شرکت پشتيباني امور دام در هر استان تحويل مباشر توزيع مي گردد.

تبصره 3) کالاهاي پنير، تخم مرغ و روغن نباتي توسط مباشرين تامين يا واحدهاي توليد کننده طرف قرارداد آنها در نقطه توزيع تحويل خواهد شد.( شبکه مويرگي)

3- مباشرين تامين موظفند گزارش مقدار کالاي تحويلي را به صورت روزانه به تفکيک استان و مباشر توزيع کتبا به ستاد بسيج اقتصادي کشور و سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها ارسال نمايند.

4- مباشرين تامين موظفند گزارش مقدار کالاي تحويلي را در قالب فرم الف بند 2 به تفکيک استان و مباشر توزيع تنظيم و به تاييد سازمان صنعت معدن و تجارت استانها برسانند و کتبا به ستاد بسيج اقتصادي کشور اعلام نمايند.

وظايف مباشرين توزيع:

1- تنظيم و امضاي تفاهم نامه با مباشرين تامين به منظور دريافت و توزيع کالاي مربوطه

2- دريافت حواله کالا از دفتر برنامه ريزي تامين، توزيع و تنظيم بازار بر اساس سهميه تعيين شده توسط ستاد بسيج اقتصادي کشور

3- مراجعه به مباشرين تامين و ارائه جدول سهميه استاني جهت دريافت کالا در استانهاي کشور

تبصره: تحويل کالاي مرغ درب سردخانه شرکت پشتيباني امور دام در استان مربوطه و تحويل کالاي برنج درب انبار شرکت غله و بازرگاني استان خواهد بود. ساير کالاهاي سبد توسط مباشرين تامين در محل عرضه (فروشگاه و يا انبار مربوطه ) به صورت مويرگي مي باشد.

4- تقسيم کالا متناسب با جمعيت هر شهرستان بين واحدهاي استاني به تعداد فروشگاه هاي تحت پوشش و انعکاس جدول سهميه ها به هر يک از مباشرين تامين

5- پيش بيني واحدهاي عرضه کننده کالا در نقاطي که مباشرين توزيع فاقد فروشگاه مي باشد.

تبصره: اين امر با هماهنگي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان واداره ذيربط در شهرستان انجام مي شود.

6- اعلام کالاهاي وارد شده به استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اخذ تاييديه مطابق بند 2 وظايف سازمان هاي صنعت معدن و تجارت همين دستورالعمل

7- مباشر توزيع در هر استان موظف است مطابق بند 10 وظايف فروشگاههاي عرضه کننده سبد نسبت به جمع آوري نسخ چهارم رسيدهاي صادره اقدام و مجموع کالاي وارده به استان را به صورت روزانه به سازمان صنعت معدن و تجارت استان ( در قالب فرم "ب" بند 16 تکاليف سازمان هاي صنعت، معدن و تجارت) گزارش و تاييديه ورود کالا به شبکه دريافت نمايد.

شرح وظايف مباشرين تامين:

1- مباشرين تامين براي کالاهاي سبد رايگان به شرح زير:

الف) روغن نباتي: انجمن صنايع روغن نباتي ايران از طريق شرکت تعاوني فرآوري روغن و دانه هاي روغني ايران

ب) برنج: شرکت مادر تخصصي بازرگاني دولتي ايران از طريق شرکت هاي غله و خدمات بازرگاني استانها

ج) مرغ: شرکت پشتيباني امور دام

د) تخم مرغ: اتحاديه مرکزي مرغداران ميهن

ه) پنير: انجمن صنفي صنايع فرآورده هاي لبني ايران

بر اساس ضوابط مربوطه مسئوليت تامين کالاي مورد نياز سبد را بعهده دارند. لذا لازم است کليه توليدکنندگان که متقاضي تامين کالا در اين خصوص مي باشند، درخواست هاي خود را به مباشرين مذکور ارائه و موضوع را مورد پيگيري قرار دهند.

2- مباشرين تامين موظفند بر اساس حواله هاي صادره از سوي دفتر برنامه ريزي تامين، توزيع و تنظيم بازار، نسبت به تحويل کالاي مربوطه به مباشرين توزيع بر اساس ليست فروشگاههاي استاني و شهرستاني اعلام شده توسط هر يک از آنها اقدام نمايند.

تبصره1: برنج در انبار شرکت غله و خدمات بازرگاني استان تحويل مباشر توزيع مي گردد.

تبصره 2: مرغ در محل سردخانه شرکت پشتيباني امور دام در هر استان تحويل مباشر توزيع مي گردد.

تبصره 3) کالاهاي پنير، تخم مرغ و روغن نباتي توسط مباشرين تامين يا واحدهاي توليد کننده طرف قرارداد آنها در نقطه توزيع تحويل خواهد شد.( شبکه مويرگي)

3- مباشرين تامين موظفند گزارش مقدار کالاي تحويلي را به صورت روزانه به تفکيک استان و مباشر توزيع کتبا به ستاد بسيج اقتصادي کشور و سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها ارسال نمايند.

4- مباشرين تامين موظفند گزارش مقدار کالاي تحويلي را در قالب فرم الف بند 2 به تفکيک استان و مباشر توزيع تنظيم و به تاييد سازمان صنعت معدن و تجارت استانها برسانند و کتبا به ستاد بسيج اقتصادي کشور اعلام نمايند.

وظايف مباشرين توزيع:

1- تنظيم و امضاي تفاهم نامه با مباشرين تامين به منظور دريافت و توزيع کالاي مربوطه

2- دريافت حواله کالا از دفتر برنامه ريزي تامين، توزيع و تنظيم بازار بر اساس سهميه تعيين شده توسط ستاد بسيج اقتصادي کشور

3- مراجعه به مباشرين تامين و ارائه جدول سهميه استاني جهت دريافت کالا در استانهاي کشور

تبصره: تحويل کالاي مرغ درب سردخانه شرکت پشتيباني امور دام در استان مربوطه و تحويل کالاي برنج درب انبار شرکت غله و بازرگاني استان خواهد بود. ساير کالاهاي سبد توسط مباشرين تامين در محل عرضه (فروشگاه و يا انبار مربوطه ) به صورت مويرگي مي باشد.

4- تقسيم کالا متناسب با جمعيت هر شهرستان بين واحدهاي استاني به تعداد فروشگاه هاي تحت پوشش و انعکاس جدول سهميه ها به هر يک از مباشرين تامين

5- پيش بيني واحدهاي عرضه کننده کالا در نقاطي که مباشرين توزيع فاقد فروشگاه مي باشد.

تبصره: اين امر با هماهنگي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان واداره ذيربط در شهرستان انجام مي شود.

6- اعلام کالاهاي وارد شده به استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اخذ تاييديه مطابق بند 2 وظايف سازمان هاي صنعت معدن و تجارت همين دستورالعمل

7- مباشر توزيع در هر استان موظف است مطابق بند 10 وظايف فروشگاههاي عرضه کننده سبد نسبت به جمع آوري نسخ چهارم رسيدهاي صادره اقدام و مجموع کالاي وارده به استان را به صورت روزانه به سازمان صنعت معدن و تجارت استان ( در قالب فرم "ب" بند 16 تکاليف سازمان هاي صنعت، معدن و تجارت) گزارش و تاييديه ورود کالا به شبکه دريافت نمايد.

وظايف فروشگاههاي عرضه کننده سبد:

1- پيش بيني يخچال و سردخانه مناسب جهت نگهداري کالاهاي پنير و مرغ

2-فروشگاه بايد نسبت به آماده سازي POS خود اقدامو خط ارتباطي آن را با شبکه حفظ نمايد.

3- بعد از کشيدن کارت افراد در POS (به مثابه پرداخت پول توسط کارتخوان) گزينه دريافت سبد بر روي POS پديدار مي شود. در صورتي که متقاضي مشمول به دريافت کالاهاي خود بود گزينه تاييد انتخاب و رسيد دريافت کالا از POS خارج خواهد شد.

4- چاپ رسيد به منزله دريافت کالا مي باشد.

5- فروشگاه بايد تمام کالاهاي سبد را دريافت و براي توزيع آماده نمايد اما در صورت عدم وجود هر يک از کالاها، گزينه دريافت يک يا چند کالا در سامانه پيش بيني شده است که با انتخاب و چاپ حواله کالاهاي موجود صادر و به متقاضي تحويل خواهد شد. بديهي است در مراجعات بعدي کالاهاي باقيمانده به همين روش تحويل خواهد شد.

6- کالاهاي سبد اول شامل 10 کيلو گرم برنج هندي 1121 بسته بنده شده ، 2 عدد مرغ (به وزن تقريبي چهارکيلوگرم)، 2 بسته پنير 400 گرميUF، 2 بطري روغن نباتي مايع 810 گرمي و يک شانه 30 عددي تخم مرغ (با وزن حداقل 1.8 کيلوگرم) با پرينت تاريخ توليد خواهد بود.

تبصره:کالاي تخم مرغ با توجه به شرايط هر استان و بر اساس امکانات موجود ممکن است به صورت شانه 30 عددي يا 24 عددي بسته بندي و عرضه شود و با توجه به محدوديت ظروف بسته بندي ممکن است تعداد 24 عدد تخم مرغ در ظروف pet يا سلولزي با ترکيب 4 بسته 6 عددي يا 2 بسته 12 عددي يا يک بسته 15 عددي + يک بسته 9 عددي باشد.

7- بسته کالاي دولت کاملا رايگان است و دريافت وجه تحت هر عنوان اعم از بسته بندي نايلکس و غيره ممنوع خواهد بود.

8- فروشگاه عرضه کننده سبد بايد با اعلان مناسب اين موضوع را به اطلاع متقاضيان برساند.

9- سازمانهاي صنعت، معدن و تجارت در طول دوره توزيع در مورد بازرسي از فروشگاههاي عرضه کننده سبد اقدام خواهد نمود. فروشگاهها بايد با مامورين سازمان صنعت، معدن و تجارت با رويت کارت شناسايي همکاري نمايند.

10- هر يک از فروشگاههاي عرضه کننده موظفند بلافاصله پس از دريافت کالا نسبت به صدور رسيد کالاي دريافتي از مباشر تامين يا نماينده وي در 4 نسخه (در قالب فرم "ب" بند 16 تکاليف سازمانهاي صنعت، معدن و تجارت) اقدام نمايد. تقسيم نسخ رسيد دريافت کالا بشرح ذيل خواهد بود.

نسخه اول: سازمان ص.م.ت استان و يا اداره ص.م.ت شهرستان ذيربط
نسخه دوم: تحويل دهنده
نسخه سوم: تحويل گيرنده
نسخه چهارم: مباشر توزيع (اصلي)

11- فروشگاه هاي عرضه کننده سبد موظفند رسيدهاي چاپ شده دستگاه POS (رسيد مخصوص فروشگاه) را که مبين تحويل کالا به متقاضي مي باشد، تا پايان تسويه حساب نهايي نگهداري نمايند.

نويسنده: سيدفرهاد حسيني


 نظرات شما

نام:
پست الکترونيک:
متن: *
پست بانک
بانک آينده
دهكده آبي پارس
بانک سپه
7
وب دا
atabat
بانک ملی
اخبار محرمانه
تهران سما
بيمه دي

© - inni.ir . All Rights Reserved.